Kadangi jau mokame austi vytines juosteles, dabar imsimės rinktinės.
Iš tikrųjų pats procesas yra netgi lengvesnis nei vytinės juostos, tačiau, kaip pamatysite, audžiant yra daugiau „čiupinėjimosi“, todėl viskas užtrunka gerokai ilgiau.

Taigi, kaip ir praeitą kartą, mums reikės:
1) Trijų spalvų siūlų
2) Audimo kaladėlių
3) Virvelės juostai prisirišti
4) Žiogelio (liaudiškai vadinamo „grafke“), kad pasidėjus rankdarbį kortelės nesisukiotų ir raštas nepabėgtų.

Taip pat galite pasidairyti įmantresnių raštų, kurie žymimi jau nebe rombais, o langeliais. Mano bandytasis yra perpieštas nuo vienos Šilutės muziejuje matytos juostelės. Piešiant raštus arba mėginant išausti kokį riešinėms ar mezgimui skirtą raštą, geriau būtų, kad viename stulpelyje, žiūrint žemyn, tos pačios spalvos langelių nebūtų per daug (tarkim, penki ar daugiau), nes dėl audimo specifikos padidėja tikimybė, kad nešiojant juostą, tas siūlas kur nors netyčia užsikabins.

Jeigu vytinėms juostoms siūlus vėrėme į visas keturias skylutes, rinktinėms juostoms užteks verti į dvi priešingas skylutės, nors į šonines kaladėles veriau vistik po keturis, kad juosta būtų tvirtesnė. Taip pat čia nereikia galvoti, kokios spalvos siūlus verti į kurią skylutę: šoninėms veriame visus vienodus, o rašto dalyje – į vieną skylutę imame vienos spalvos siūlą, į priešingą skylutę – kitos. Štai kaip daugmaž turėtų atrodyti suvertos kaladėlės.

Čia gali kilti klausimas, kodėl vienos šoninės kaladėlės padėtos mazgu į viršų, o kitos – ne. Taip padariau todėl, kad paprastai audžiant vytines juostas suvėrus visas kaladėles viena kryptimi juosta būna linkusi suktis kaip garbanoti plaukai. Nenorėjau rizikuoti su šita juostele, todėl ir suvėriau šonines kaladėles priešingomis kryptimis. :)
Tada viską surenkame ir prisirišame taip pat, kaip ir audžiant vytinę juostą.
O toliau – dar paprasčiau! Šonines kaladėles visada sukame į save per vieną karštinę, o rašto dalyje – tiesiog pakeliame tą spalvą, kurios tuo metu reikia, pvz. jeigu rašto dalies pirmojoje eilutėje pirmas langelis nuspalvintas – keliu žalią, toliau matome nenuspalvintą langelį – keliame smėlio spalvos siūlą.

Čia vaizdas sudėliojus pirmą rašto eilutę.

Sudėliojus antrą.

Sudėliojus trečią.

Jau nuaudus du rašto fragmentus.

Kita juostelės pusė.

Parengė: Elena